Skaņas, gaismas un kustības notikums "Brīnuma anatomija"

Gads: 2023

Mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts 2023" ietvaros notika skaņas, gaismas un kustības notikums "Brīnuma anatomija". Pandēmijas un kara iespaidā aizvien biežāk aktualizējās jautājums par “pasaules neredzamo daļu”, par struktūrām un sistēmām un cilvēkiem, kuriem pateicoties, mēs Rietumu pasaulē varam dzīvot drošībā un komfortā. Kā šīs struktūras tiek veidotas, kas tās nodrošina un kas notiek, ja tās sabrūk?

Stundu garajā iestudējumā laikmetīgās gaisa dejas un cirka elementi apvienojās ar baroka mūziku, stāstot stāstu par pasaules kontrastiem. Kā viens no būtiskākajiem scenogrāfijas elementiem iestudējumā bija dejotāju atbalsta sistēmas – virves, stiprinājumi un citi drošības mehānismi, kas it kā pazūd skatītāja acīm brīdī, kad ļaujamies noticēt mākslas brīnumam. Jaundarbs tiešā veidā atspoguļoja 2023. gada “Baltās nakts” tēmu – apslēptās patiesības. Iestudējums tika veidots īpaši Āgenskalna tirgus paviljonam, kura arhitektūra un atdzimšanas stāsts paspilgtina mākslinieciskās komandas izvirzītos jautājumus.

Pasākuma muzikālo daļu veidoja koncertrogramma “Miracolo d’Amore” jeb “Mīlas brīnums”, kas balstīta dažādās mīlestības izpausmēs, kuras iekodētas baroka laika retorikā. Vienkopus izskanēja baroka laika opermūzikas komponistu darbi, kas saturiski ir vienoti ar ideālās, idilliskās pasaules tematiku.



Horeogrāfija un deja:
Aigars Larionovs, Sabīne Neilande, Nauris Miķelis Goba, Melānija Linda Muskare, Mārtiņš Aržanovskis, deju skolas "Dzirnas" audzēkņi

Mākslinieciskā vadītāja mūzikā:
Nora Kalniņa

Režijas konsultants:
Edgars Niklasons

Muzikālais izpildījums:
Nora Kalniņa (soprāns),
Laura Šarova (baroka vijole),
Maija Kania (baroka vijole),
Māra Botmane (baroka čells),
Gertruda Jerjomenko (klavesīns)

Atbalsta:
Rīgas dome, Āgenskalna tirgus

Producē:
Fonds INITIUM

Foto: Valdis Dirnēns

Previous
Previous

Izrāde "Malleus Maleficarum. Jaunais līgums"

Next
Next

Izrāde "Mājoklis. Komentāri 2"